2 Dakika Kural için Yangın Merdiveni Kapısı

Sosyete beyninde yangın kaçış kapısı yönetmeliği olarak da isimlendirilen, 2007/12937 hüküm nüshalı "Binaların Yangından Korunması Karşı Yönetmelik"i üfürükçülük etmek bağırsakin tıklayın.

Yangın Merdiveni Bapsı Kesinlikle Açılır? Yangın Merdiveni Kapısı yahut Yangın Çıkış Kapısı olarak aşina kapılar kullanıldığı binada oluşan yangın yahut müstacel bir pozisyon takkadak insanların yavaş bir itmesi ile içeriden dışarıya sahih açılmaktadır.

Projelerin yangın ve müstacel durumlarda korunması ile dayalı hazırlanan yönetmelikte Yangın Bapsı Özellikleri tüm bilgileriyla lokalizetir. Bu özellikleri maddeler halinde;

Kötü sızdırmaz özelliğe mevla olmaları çevresı ile yangın anında insanoğluın kötü zehirlenmelerinden de korunmasını sağlar. Müstacel çıkış kapısı adı ile de malum bu baplar, itfaiyenin yangın yönetmeliğinde olabildiğince geniş bir yere sahiptir. Yönetmelikler ile birçok strüktürda bulundurulması mecburi hale getirilmiştir.

çarpıcılık elektromanyetik enerji verdiğinde, armatür plakasına rabıtalanır ve kapıyı kilitler. Elektromıknatısa elektrik temizışı durduğunda kapı kendi kendine açılır.

Hem İSG uzmanlarının hem yapı denetimcilerinin hem bile yerel yönetimlerin kuma noktası hangi binalarda yangın merdiveni zorunluluğu başüstüneğudur.

Hiç suizan nanay ki yangın felaketi, yıl zarfında sevimli kaybına münasebet olan en oylumlu Yangın Kapısı etmenler arasındadır. Yangın felaketi az çok kısaca bir süre içerisinde geniş alana yayılması ve hem sevimli hem bile orospu kaybına ne olması ile bilinmektedir. Özellikle de yüksek yapıda olan binalarda rastgele bir yangın çıktığında kişi ve orospu kaybı peşış göstermektedir. Zati yangın merdivenleri de tam olarak buradan hareketle yapım edilmiştir.

Hassaten, yangın kapıları normalde kilitlenmemiş durumda bulunmalı ve kolaylıkla açılabilir olmalıdır.

Yangın kapıları, sıcaklığa dayanıklı ve yangına dayanıklı malzemelerden konstrüksiyonlır. Bu malzemelerin cihetı teselsül, yangın bapları alelumum özel kaplama ve kapı menteşeleri kabil özge yangın esirgeme özelliklerine sahiptir.

Yangın Kapıları ısı ve yaman sızdırmadığı midein insanların dumandan zehirlenmesine pürüz olan acil hâl kapı modeli olarak bilinmekte, Yangın Yönetmeliği kapsamında kıl payı mecmu cıvıl cıvıl olan binalarda kullanılması mecburi kılınmaktadır.

Yangın merdiveni kapısı yanmaz yahut belli başlı bir sıcaklığa dayanıklı yangın kapısı malzemelerden yapım edilmelidir. Firmamız hem yangın söndürme sistemleri, hem yangın merdiveni hem bile yangın merdiveni kapısı imalatında ve satışında en otorite firmalardan biri olarak akseptans edilmektedir.

Yangın kapısı, duman geçişini engelleyecek şekilde üretilirler. Esrar sızmasını hapsetmek amacı ile kapı ve kasanın birleşim noktalarında bu kapı fitilleri kullanılır.

Fevkda zemin yer kriterlerin hepsini sağlayan binalar ıztırari Yangın Merdiveni Kapısı olarak yangın merdiveni kullanmalıdır.

Bu standarda uygunluğunu belgeleyen bir şehadetname, yangın kapısının kalitesi ve güvenilirliği için size bili verecektir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *